Силистра: „Багаин” и Спортното отсрамиха страната в балканско по джу-джицу

Общество
10.10.2014 | 16:45 ч.

С „летящ старт” започна новата учебно-спортна година за състезателите на Спортен клуб по единоборства „Багаин” и ученици в Общинското спортно училище /ОСУ/ „Дръстър”.

В първия ден на проведения преди дни в румънската столица Букурещ Открит Балкански шампионат по джу-джицу взеха участие трима багаинци. В компанията на над 400 състезатели от 16 държави във всички възрастови групи, Рустислав Добрев, Пенка Лалева и Станимир Стойчев /вече студент/, възпитаници на Спортното училище, единствени от 8-членния български отбор, спечелиха медали.

В категория 50 кг миналогодишният бронзов медалист от Световното първенство за кадети Рустислав Добрев се окичи със сребърен медал след оспорвани двубои и несправедливи съдийски решения. Според треньора Неделчо Цвятков това постижение може да се смята за голям успех, тъй като състезателят проявява изключително постоянство в тренировките си и се старае да се възползва от добрите условия, които му се предоставят в ОСУ „Дръстър”, доказало се като инкубатор на спортни таланти.

Много добро представяне при дебюта си на международно състезание направи десетокласничката Пенка Лалева при кадетките, спечелила бронзов медал в категория 63 кг. Тази година Пенка стана шампион на България по борба и джу-джицу, а също и бронзова медалистка от Държавния личен отборен шампионат по самбо за кадетки.

Дълго чакан медал от международно състезание блесна на гърдите на завършилия тази година Спортното училище Станимир Стойчев, състезаващ се при младежи до 20 години в кат. + 85 кг. В решаваща среща за златото багаинецът се изправи срещу представителя на Турция, който беше с 40 кг по-тежък от него. Загуби, но се бори мъжки, с което спечели уважението на противника си, който го покани до него на най-високото стъпало на почетната стълбичка на церемонията по връчването на отличията. Първенецът на Випуск`2014 на Спортното училище продължава образованието си в Русенския университет, специалност „Кинезитерапия”, но проявява усърдие и продължава да е част от отбора на „Багаин”.

Ръководството на спортния клуб благодари на всички, които оказаха подкрепа, за да се реализира участието на спортистите в престижното състезание и да имат те тези чудесни постижения. На снимките: Въпреки че спечели сребърен медал, Станимир Стойчев /вляво/ заслужено застана до балканския шампион; Рустислав Добрев /вляво/ спечели второто място в категорията си след несправедливи съдийски решения; Дебютантката на международно състезание Пенка Лалева спечели бронзово отличие при кадетките. /Виж Фотогалерия/

Снимки: ОСУ Силистра

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.